Leasing dla nowych firm

Nowa działalność? Gratulujemy!

Przed Tobą na pewno ciekawszy "odcinek drogi". Chętnie będziemy Ci towarzyszyć, podobnie jak setkom innych przedsiębiorców, z którymi jedziemy już kilkanaście lat. Niektórzy z nich zawiadują już sporymi flotami, inni niestety nie utrzymali się na którymś z zakrętów.

Tak więc wciskaj gaz powoli i obserwuj otoczenie. Życząc Ci Szerokiej Drogi, zapraszamy do pierwszej transakcji.

Czy można wziąć leasing na nową firmę transportową? 

Leasing dla nowej firmy jest dostępny po spełnieniu kilku warunków. Uzyskanie leasingu na samochód dostawczy dla nowo powstałej firmy jest bardzo prosty i jedyną różnicą w stosunku do standardowych warunków jest najczęściej wyższy udział własny.  Leasing dla nowej działalności transportowej, gdzie przedmiotem leasingu są samochody ciężarowe lub ciągniki siodłowe - pojazdy o dużej wartości - dobrze jest spełnić wymogi, o których piszemy poniżej.

Po pierwsze - doświadczenie

Pracowałeś jako kierowca? Jeżeli tak, od swoich byłych pracodawców na pewno otrzymałeś świadectwa pracy lub możesz udostępnić do wglądu poprzednie umowy o pracę lub umowy zlecenia, na podstawie których byłeś zatrudniony. A może decyzja o założeniu firmy transportowej to klasyczne samozatrudnienie i nadal będziesz jeździł dla tej samej spedycji, ale już pod własnymi żaglami? Postaraj się zgromadzić jak najwięcej dokumentów i informacji dokumentujących Twoje zawodowe doświadczenie. Bank rozpatrując Twój wniosek o leasing lub pożyczkę dowie się dzięki temu, że pomysł na Twoją działalność nie jest dziełem przypadku, a Ty jesteś dobrze zorientowany w branży, w której otworzyłeś firmę. Do materiałów możesz też dołączyć dokumenty potwierdzające kompetencje zawodowe kierowcy (np. prawo jazdy z wpisanymi kategoriami, na które masz uprawnienia). Być może studiowałeś logistykę lub inny pokrewny kierunek związany z transportem i spedycją – pochwal się tym!

Jeżeli nie masz wcześniejszego doświadczenia jako kierowca i dopiero zaczynasz swoją przygodę w tej branży, nie oznacza to, że nie dostaniesz finansowania. Przejdź do następnych kroków i sprawdź czy spełniasz pozostałe kryteria.

List intencyjny - pokaż z kim będziesz pracował

Transportowcom nie trzeba mówić, że dobry kontrahent czyli spedycja wypłacalna i płacąca na czas to skarb. Jako swojego pierwszego partnera do zleceń wybierz pewną spedycję i zasięgnij o niej opinii wśród kolegów z branży. Nie możesz sobie przecież pozwolić na poślizgi już na samym początku. Kontrahenci, dla których będziesz realizował przewozy są równie istotni dla Banku co Twoje doświadczenie. Posiadasz podpisaną umowę lub umowę wstępną ze spedycją? A może wiesz już jakie stawki za kilometr oferuje Ci dana firma i co konkretnie będziesz przewoził? Każda z tych informacji będzie cenna. Jeżeli nie masz jeszcze podpisanej żadnej umowy, przydatnym dokumentem może okazać się list intencyjny od spedycji kliknij w link, aby pobrać wzór: list-intencyjny-wzór – w którym obie strony (Twoja firma oraz przyszły partner) wyrażą chęć współpracy pod pewnymi warunkami, np. podstawieniem ciągnika.
Zdarza się, że spedycje będą wymagać od Ciebie podstawienia ciągnika, a naczepę do pracy zapewniają same. Możesz też być w sytuacji, gdy dopiero po zakupieniu sprzętu zaczniesz szukać jednorazowych zleceń/frachtów i nie masz obecnie podpisanych umów. Nie dyskwalifikuje Cię w staraniach o finansowanie.

Siedziba firmy 

 Jednoosobowe działalności transportowe są najczęściej zarejestrowane w miejscu zamieszkania właściciela i nie ma w tym nic złego. Może to być natomiast kolejnym argumentem dla Banku, dzięki któremu chętniej udzielą pożyczki lub leasingu. Jeżeli mieszkanie lub inna nieruchomość, w której prowadzisz firmę jest Twoją własnością oznacza to, że dysponujesz majątkiem i znacznie podwyższa to Twój „scoring” czyli punktację bankową, według której Bank przelicza Twoją zdolność na zaciągane zobowiązanie. Nie tylko nieruchomości, ale też inne środki trwałe, które są Twoją własnością (np. samochód osobowy, ciągnik, naczepa lub inne maszyny i urządzenia) działają na Twoją korzyść i warto o nich wspomnieć wnioskując o finansowanie. Możesz się też spotkać z prośbą o udokumentowanie własności nieruchomości poprzez podanie nr KW czyli Księgi Wieczystej, którą znajdziesz w swoim akcie notarialnym. Własność różnego rodzaju ruchomości możesz uwiarygodnić natomiast okazując fakturę zakupu lub dowód rejestracyjny pojazdu.

Leasing bez wpłaty własnej dla nowej firmy

Zakładając firmę musisz liczyć się z początkowymi kosztami. Zanim zaczniesz obracać pieniędzmi oprócz kwestii finansowania pojazdów i wiążącymi się z tymi comiesięcznym ratami, powinieneś pomyśleć o kosztach paliwa, ubezpieczeń komunikacyjnych, pensji dla kierowcy czy koszcie licencji transportowej. Początki bywają trudne, wiemy to. Dlatego wnioskując o finansowanie dla Ciebie staramy się zatwierdzić je na możliwie minimalnej wpłacie własnej, tak aby gotówka, którą masz przeznaczoną na rozruch mogła zostać spożytkowana w jak najmniejszym stopniu na wpłaty własne. Przy finansowaniu sprzętu ciężkiego (ciągnik, naczepa, samochód ciężarowy pow. 3,5 t) wpłata własna będzie wymagana. Wstępnie możesz przyjąć, że instytucje finansowe będą stawiać warunek ok. 10% ceny pojazdu jako Twojego wkładu. Każdy z wyżej wymienionych argumentów (np. doświadczenie czy majątek) będą w tym przypadku działać pozytywnie w przypadku negocjacji niższego niż 10% wkładu.

Od klasycznych start-upów starających się o finansowanie od 1 dnia prowadzenia działalności możemy odróżnić firmy, które działają już kilka miesięcy, a pierwszy zestaw lub pojazdy zostały zakupione za gotówkę. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i możesz udokumentować dotychczasowy obrót firmy (np. pokazując aktualną książkę przychodów i rozchodów), decyzja o finansowaniu zostanie przyznana łatwiej, a wpłata własna może być jeszcze niższa.

Wybór firmy leasingowej

Zdaj się na nas. Współpracujemy z wszystkimi liczącymi się firmami leasingowymi i znamy możliwości oraz ograniczenia większości z nich. Szybko podpowiemy Ci, gdzie najłatwiej i bez zbędnych kosztów uzyskasz odpowiednie finansowanie.

Leasing na samochód dla nowej działalności

Leasing ciągnika siodłowego dla nowych firm jest zwykle sporą inwestycją, dlatego często, jako pierwszy pojazd do firmy wybierany jest najczęściej sprzęt używany. Jeżeli szukasz podpowiedzi, jaki ciągnik siodłowy wybrać, zajrzyj na naszą stronę z ofertami. Oprócz ofert, znajdziesz tam kilka wskazówek. 

Skompletowanie dobrej teczki dokumentów (Twojego „portfolio”), które pozwoli poznać Ciebie jako startującego przedsiębiorcę bankowi ma niebagatelne znaczenie. Pokaż, że znasz się na pracy jaką chcesz samodzielnie wykonywać i jesteś równym partnerem w biznesie. Nie traktuj wymogów bankowych jako złośliwej papierologii. Jako prosty przykład oraz dla podsumowania możesz wyobrazić sobie, że to Ty miałbyś pożyczyć nieznanej Ci firmie lub osobie kwotę równą cenie używanego ciągnika. Jeżeli dysponowałbyś taką gotówką czy bez wahania udostępniłbyś taką gotówkę komuś obcemu? Na pewno chciałbyś wiedzieć czy taki podmiot jest wypłacalny i wiarygodny. Konkludując, dokumentów do złożenia zapytania o limit na ciągnik lub zestaw nie jest wcale aż tak wiele. Wystarczy podpisany wniosek, który wypełnisz z pomocą naszego doradcy i informacja o Twoim doświadczeniu i posiadanym majątku. Do tego wstępna umowa ze spedycją lub list intencyjny, który spiszesz z kontrahentem. 

Jedziemy!

Zadzwoń do nas 604 931 500, wyślij maila na adres [email protected], napisz w okienku chatu lub skorzystaj z poniższego formularza.

Porozmawiamy, doradzimy i jeśli się zdecydujesz to zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

Leasing dla nowej firmy budowlanej

Rozpoczęcie działalności w branży budowlanej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest zakup niezbędnego sprzętu, w tym samochodu, który ułatwi transport ludzi, materiałów i narzędzi. Leasing może okazać się idealnym rozwiązaniem dla firm stawiających pierwsze kroki na rynku. 

Leasing dla nowo powstałej firmy budowlanej jest o tyle łatwiejszy do uzyskania, że dotyczy najczęściej samochodów dostawczych. Brygadówki, skrzynie, wywrotki, czy zwykłe furgony są w cenie, pozwalającej na zastosowanie uproszczonych procedur, bez konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń.

Leasing - czym jest i jakie korzyści oferuje?

Leasing to umowa, na mocy której firma leasingowa udostępnia przedsiębiorcy pojazd na określony czas, w zamian za regularne raty. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić samochód za ustaloną wcześniej kwotę.

Leasing oferuje wiele korzyści, szczególnie dla nowo powstałych firm:

  • Oszczędność kapitału: Leasing nie wymaga angażowania dużych środków finansowych na zakup samochodu. Pozwala to na zachowanie płynności finansowej i zainwestowanie wolnych środków w rozwój firmy.
  • Niższe koszty: Raty leasingowe są niższe od comiesięcznych kosztów utrzymania własnego auta. Obejmują one amortyzację pojazdu, ubezpieczenie, serwisowanie i naprawy.
  • Elastyczność: Leasing pozwala na wybór pojazdu dopasowanego do potrzeb firmy. Można również wybrać długość umowy i wysokość rat.
  • Korzyści podatkowe: Raty leasingowe są zaliczane do kosztów uzyskania przychodu, co obniża podatek dochodowy.

Doświadczenie - Twój atut

Nawet jeśli Twoja firma jest świeżynką, czy możesz pochwalić się doświadczeniem w danej branży? Pracowałeś wcześniej w podobnej firmie? Zbierz dokumenty, które to potwierdzą - świadectwa pracy, umowy o pracę lub zlecenia. Masz już kontrakty z klientami? Dołącz je do wniosku! Pokażesz tym samym, że Twój biznes nie wziął się z przypadku, a Ty doskonale znasz się na swojej robocie. Bank, rozpatrując Twój wniosek o leasing lub pożyczkę, dowie się dzięki temu, że pomysł na Twoją działalność nie jest dziełem przypadku, a Ty jesteś dobrze zorientowany w branży, w której otworzyłeś firmę.

Siedziba firmy budowlanej

Wiadomo, że usługi budowlane wykonywane są na terenie zleceniodawcy a nie w siedzibie Twojej firmy. Zadbaj jednak o to, aby we wpisie do działalności (CEiDG) znalazła się informacja o Twoim adresie w pozycji "Stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej ". Warto to zrobić, aby uniknąć korygowania wpisu, bo najprawdopodobniej firma leasingowa tego zażąda.
Jeżeli miejsce zamieszkania i tym samym siedziba firmy jest Twoją własnością to jest dodatkowy, poważny atut, potwierdzający Twój status materialny.

Udział własny w leasingu dla nowej działalności

 Nie możesz jeszcze pochwalić się wynikami finansowymi, stąd pojawi wymóg wniesienia opłaty wstępnej, czyli Twojego udziału własnego. Jeżeli dobrze udokumentujesz swoje doświadczenie, pokażesz, że masz majątek osobisty dużej wartości, to ten udział może spaść do zera. Jednak standardowo powinieneś liczyć się z wpłatą 10%. Osoby młode, bez doświadczenia i majątku mogą nawet spotkać się z oczekiwaniami na poziomie 20% wartości pojazdu.

Wydaje się skomplikowane?

Nie z nami! Mamy bardzo duże doświadczenie w finansowaniu nowo powstałych firm. Poprowadzimy Cię krok po kroku i w ciągu tygodnia będziesz cieszył się nowym nabytkiem. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź opinie na nasz temat wpisując słowo "getruck" w wyszukiwarkę google.

Najlepiej zadzwoń od razu pod nr 604 931 500 lub napisz w okienku chatu.

Możesz też skorzystać z formularza poniżej.